Rezort Bešeňová je jeden z najznámejších a najlepšie fungujúcich aquaparkov na Slovenku.
Prvý geotermálny vrt bol zrealizovaný v roku 1987 s teplotou vody 60,5°C. Ten tvorí základ súčasného Thermal parku Bešeňová. V roku 2003 sa jeho majiteľom stal Dr. Nodari Giorgadze, ktorý ho zväčšil, postavil hotely s pôvodným názvami LUKA a DIAMANT, vybudoval nerezové bazény a celoročnú časť s umelými vlnami a detskou časťou. Pod názvom GINO Paradise ho dobudoval v podstate do dnešnej podoby. Dnes Thermal park Bešeňová prevádzkuje spoločnosť TATRY MOUNTAIN RESORTS, a.s..

Ten istý Dr. Nodari Giorgadze stojí aj za projektom exkluzívneho apartmánového rezortu GINO Paradise Bešeňová ****.

Bešeňová

Bešeňová

Rezort je turistami využívaný celoročne, má silnú letnú aj zimnú sezónu. Vo vodnom parku funguje 9 celoročných bazénov, z toho 4 termálne. Termálne pramene v Bešeňovej vzhľadom na teplotu, výdatnosť zdroja a obsah mineralizácie patria do I. kategórie podľa kategorizácie minerálnych prameňov na Slovensku (podobne ako Piešťany, Rajecké Teplice, Bojnice, Trenčianske Teplice). Minerálna voda obsahuje vápnik, horčík, sodík, draslík, železo, mangán a ďalšie minerály. Tieto minerály majú blahodárne účinky na pohybové a tiež dýchacie ústrojenstvo. Okolie každého minerálneho prameňa je charakteristické svojím červenohnedým sfarbením.

V rezorte je 5 bazénov s čírou vodou. Nájdete tu jedinečný saunový svet Harmónia s rozšírenou kapacitou a saunovým dómom s ochladzovacou jaskyňou. Rezort ponúka až 50 parných, vodných, masážnych sáun a procedúr. Novinkou sú saunové rituály, ktorých súčasťou sú napríklad omladzujúce peelingy, aromaterapia, muzikoterapia alebo
chromoterapia. Drink alebo palacinky si návštevníci môžu dopriať v oddychovej zóne
Átrium
. Tiež tu nájdeme obchody s darčekovými predmetmi, reštauráciu, vodný bar Cosmopolitan, kde návštevníci pijú drinky priamo v teplých termálnych bazénoch.

Bešeňová


Aktivity a možnosti v okolí Bešeňovej

Obec Bešeňová je súčasťou Liptova, ktorý je široko-ďaleko známy región na Slovensku. Je to vyhľadávaná turistická lokalita v zime aj v lete. Vďaka svojej rozmanitej prírode ponúka aktivity pre bežných aj pre náročných dovolenkárov. Jedinečnosť Liptova spočíva aj v kombinácii aktívneho relaxu (lyžovanie, snowbording, lezenie, rafting, lanové a bobové dráhy, splavy, turistika)  a oddychu v teplých termálnych prameňoch aquaparkov – Thermal park Bešeňová a Aquapark Tatralandia. Tie ponúkajú množstvo tobogánov a atrakcií pre deti a vynikajúci relax pre dospelých v podobe vitálnych a wellness svetov s výhľadom na Tatry, ktoré môžu obdivovať priamo z bazénov.

Lyžovačka Bešeňová

Lyžovačka

Jedno z najväčších a najobľúbenejších stredísk zimných športov sa nachádza 33km od Bešeňovej (15km od Liptovského Mikuláša) v hornej časti Demänovskej doliny – Jasná a Chopok. Približne 12 km od Bešeňovej (pri Ružomberku) sa nachádza ďalšie obľúbené lyžiarske stredisko – Malinô Brdo.

Turistika

Liptov obklopujú zo severu Vysoké TatryZápadné Tatry a Chočské vrchyNízke Tatry na juhu a Veľká Fatra na východe. Prosiecka Kvačianskadolina severne od vodnej nádrže Liptovskej Mary patria k najkrajším slovenským dolinám. Z obce Lúčky vedie značkovaná turistická trasa do Chočských vrchov, odtiaľ možno vystúpiť na Veľký Choč. Z obce Kalameny je možné podniknúť túru na Liptovský Hrad, ktorý patril medzi najvyššie položené hrady v strednej Európe (stojí na vrchu Sestrč – 1000m, dnes ostali z hradu len ruiny). Demänovská dolina bohatá na krasové javy je jedným z najznámejších centier turistiky a zimných športov na Slovensku. Podzemné krasové javy reprezentuje spleť známych Demänovských jaskýň.